آیا جراحی راه درستی برای درمان کمر درد است

managing-back-pain_1

امروزه مردم به دلیل بلند کردن اجسام سنگین یا پریدن از ارتفاع بلند دچار کمردرد می شوند .کمردرد مشکلی شایع بوده که اکثر مردم در طول زندگی خود به این درد دچار شده اند .کمردرد قابل درمان است شما می توانید با انجام فعالیت های ورزشی درمانی درد های اطراف ستون فقرات خود را تسکین دهید.

به گفته یک متخصص طب ورزشی، پشت درد و کمردرد مشکلی شایع است اما در اکثر موارد بدون عمل جراحی قابل درمان است.

بالغ بر ۸۰ درصد افراد در طول زندگی دچار کمردرد می شوند که بیش از ۳ روز بطول می انجامد.

به گفته دکتر گریگوری بیلی، متخصص طب فیزیکی از پنسیوانیا، اولین گام در درمان پشت درد تشخیص درست آن است.

وی در ادامه عنوان می کند: «آگاهی پزشک از سابقه بیماری و محل دقیق درد و انجام تست فیزیکی می تواند به تشخیص علت درد کمک کند. در مواقعی هم اسکن MRI کمک می کند اما محدودیت هایی دارد.»

به گفته بیلی، «از آنجائیکه قسمت پشت بدن با افزایش سن تغییر می کند، MRI بسیاری از افراد مسن آسیب های متعددی را نشان می دهد اما آسیب مشخص شده در تصویر ممکن است علت فعلی درد نباشد.»

در مورد اکثر کمردردها، درمان شامل استفاده از مسکن های نظیر ایبوپروفن، یا بکارگیری یخ برای توقف اسپاسم و گرما برای تسکین درد است.

ادامه فعالیت های روزمره عادی هم تا حدامکان مهم است. سپری کردن زمان بیشتر در رختخواب می تواند منجر به سفت شدگی ستون فقرات و عضلات شود.

در صورت عدم تاثیر این راهکارها، سایر گزینه های درمانی غیرعمل جراحی عبارتند از: ورزش درمانی و ورزش تحت نظارت؛ داروهای تجویزی نظیر ضدالتهاب ها، ریلکس کننده های عضلانی، استروئیدهای خوراکی و تسکین دهنده های درد موضعی، و استروئیدهای تزریقی در محیط اطراف ستون فقرات.

سلامت نیوز

ارسال شده در 21 آبان 1395 توسط