درباره درمان بیماری های مزمن و حاد سینوسی بیشتر بدانیم

dob-hands-of-a-master-2-700x466

آیا شما هم نفس کشیدن برایتان مشکل شده و در اغلب اوقات دچار سردرد های شدید می شوید ؟سینوزیت یکی از بیماری های آزاردهنده و ویروسی است که در بین مردم بسیار شایع بوده و امروزه بسیاری از مردم گرفتار این بیماری می شوند. برای رفع نشانه‌های سینوزیت می‌توانید به پزشک متخصص مراجعه کنید .

 یک متخصص گوش، حلق و بینی بیان کرد: با راهکارهایی ساده ای از جمله استنشاق بخار آب می توان سینوزیت های مزمن را در خانه درمان کرد.

محسن نراقی متخصص گوش، حلق و بینی  درباره درمان بیماری های مزمن و حاد سینوسی، بیان کرد: در صورت درمان نشدن این بیماری با درمان های دارویی و طبی، جراحی آندوسکوپیک سینوس انجام می شود.

به گفته وی جراحی آندوسکوپیک با توجه به آناتومی فضای پیچیده سینوس ها نیاز به مهارت و تجربه بسیار بالایی دارد چرا که کوچکترین اشتباهی آسیب های جدی به چشم و مغز وارد می کند.

این متخصص گوش، حلق و بینی با بیان اینکه اغلب سینوس های حاد با درمان های دارویی بهبود می یابند، تصریح کرد: سینوس های مزمن هم معمولا با دارو قابل درمان هستند اما درصد کمی از آنها نیاز به جراحی آندوسکوپیک دارند که برای این جراحی تشخیص نوع سینوس و معاینه آندوسکوپیک قبل از جراحی بسیار حائز اهمیت است.
وی گرفتگی بینی و پشت حلق را مهمترین علائم سینوزیت مزمن عنوان کرد و گفت: درد یکی دیگر از علائم سینوزیت است که در موارد حاد بیشتر بروز می کند. لازم به ذکر است که اگر این علائم بیش از 3 ماه تدوام داشته باشند، نوع سینوزیت مزمن بوده و باید به پزشک مراجعه شود.

نراقی درباره درمان های خانگی سینوزیت، یادآور شد: استفاده از بخور و استنشاق بخار معمولی آب با یک حوله، شستشوی بینی با محلول های نمکی غلظت پائین و نوشیدن مایعات زیاد راهکارهای درمان خانگی سینوزیت مزمن و حاد هستند.
سلامت نیوز

ارسال شده در 20 آبان 1395 توسط