درمان ماندن از بیماری آسم یا تنگی نفس

19471841

بیماری آسم نوعی از بیماری های ریه است که بر مسیر حمل هوا به داخل ریه بسیار مهم و اثرگذار است. آسم یک نوع بیماری التهابی ، جدی و مزمن بوده که باعث مشکلات تنفسی خواهد شد و در برخی مواقع باعث مرگ انسان می شود. شما می توانید با راهکار هایی این بیماری را کنترل کنید.

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد افرادی که میزان کافی ویتامین D دریافت نکنند با خطر ابتلا به بیماری آسم مواجه هستند.

در این مطالعه متخصصان علوم پزشکی در آمریکا به بررسی اطلاعات جمع‌آوری شده از ۲۵ هزار فرد ۱۸ تا ۷۹ سال و بیش از ۹۷۰۰ کودک شش تا ۱۷ ساله پرداختند. این افراد به لحاظ ابتلا به بیماری آسم در سال‌های گذشته مورد مطالعه قرار گرفتند و همچنین سطح ویتامین D در خون آنان اندازه‌گیری شد.
در مجموع از میان شرکت‌کنندگان ۶۸ درصد کودکان و ۷۰ درصد بزرگسالان دچار کمبود شدید ویتامین D بوده‌اند. علاوه بر این حدود ۱۲۰۰ نفر از کودکان و ۱۸۰۰ نفر از بزرگسالان دچار آسم بوده‌اند. این بیماری موجب باریک شدن و التهاب مجاری تنفسی شده و نفس کشیدن را برای فرد سخت می‌کند.

در این بررسی مشخص شد کودکان مبتلا به کمبود شدید این ویتامین ۱.۳۵ برابر بیشتر از کودکان دیگر احتمال دارد دچار بیماری آسم شوند. همچنین کمبود ویتامین D در بزرگسالان تاثیری در ابتلای آنان به بیماری آسم ندارد اما ممکن است موجب بروز تنگی نفس در آنها شود.

به گزارش لایوساینس، دلیل اصلی ارتباط بین کمبود ویتامین D ابتلا به بیماری آسم مشخص نیست اما بررسی‌ها حاکی از آن است که کاهش سطح این ویتامین موجب بروز التهاب در بدن می‌شود.
سلامت نیوز

ارسال شده در 20 آبان 1395 توسط