یافتن و اصلاح خطاهای فکری

error-mind

به احتمال زیاد اگر میزان خشم شما بالا یا طولانی مدت باشد احتمالا حداقل یک خطای فکری را مرتکب شده اید. افکار ناخودآگاه خود را بررسی کنید و ببینید آیا خطاهای فکری را می یابید. گرچه تقریبا هر خطای فکری ای می تواند منجر به شکلی از خشم شود. دو نوع خطای فکری که بیشتر موجب یک واکنش خشم می شوند خواسته های غیر واقع گرایانه و چیزهای غیر قابل تحمل هستند.

انتظارات واقع بینانه:

توقعات شما نقش مهمی در تعیین میزان خشم شما دارند. داشتن توقعات غیر واقع بینانه در مورد جهان و آن گونه که دیگران باید فکر و عمل کنند همین طور توقع اینکه آن ها هر چه بیشتر مانند شما باشند بر میزان خشم تان می افزاید. اگر توقع دارید دیگران همگی کاملا صادق و منصف باشند احتمالا خشم زیادی را در اکثر اوقات با بایدها و نبایدهایتان تجربه می کند و وقتی خواسته هایی دارید که غیر واقع بینانه هستند در نهایت کسی را که طبق بایدهای شما عمل نمی کند، نقد می کنید.

آیا شما را به بدبینی کامل توصیه می کنم؟ به هیچ وجه. اگر مسئله ی مهمی وجود داشته باشد آن است که اعتماد بیشتر روش بهتری برای احساس خشم و خصومت کمتر است. واقع گرا بودن در توقعات به معنای بدبینی و بی اعتمادی نیست. همه ی افراد دنیا خودخواه و بدجنس نیستند اما دیگران مسائل را به گونه ای دیگر می بینند و قطعا اولویت هایی متفاوت از شما دارند. گاهی اوقات آن ها کارهایی انجام می دهند که شما انجام نمی دهید. توقعات واقع بینانه داشته باشید و توقع داشته باشید که ببینید چه اتفاقی احتمالا می افتد.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 20 آبان 1395 توسط