نگاهی به نقاط مثبت خشم

man-and-woman-in-white-with-backs-to-one-another

خشم نیز مانند هر چیز دیگری کاملا خوب یا کاملا بد نیست خشم فواید و مضرات بسیاری دارد در بخش بعدی توضیح خواهم داد.

نظر فرد دیگری را بخواهید:

مطمئنم که پاسخ هایتان به آزمون خشم صادقانه درست است. اما شاید دیگری بهتر از شما خشم شما را اندازه گیری کند. یک ارزیابی دقیق تر ضرر ندارد از کسی که شما را به خوبی می شناسند بخواهید به سوالات بالا در مورد شما پاسخ دهد. شاید احساس نکنید که در مورد خشم خود مشکلی دارید اما افرادی که بسیار به شما نزدیک هستند می توانند ایده ای متفاوت داشته باشند. کسی چه می داند. شاید آن ها حتی شما را کمتر از آنچه خود می بینید عصبانی بدانند. امتیاز خود را با امتیاز آن ها مقایسه کنید و ببینید آیا آن ها شما و خشم تان را به همان صورت که خود می بینید تصور می کنند. در مورد هر مغایرت مهمی در امتیازها صحبت کنید اما در طول انجام این کار سعی کنید عصبانی نشوید.

خشم می تواند یک احساس بسیار نگران کننده باشد که منجر به همه نوع پیامدهای منفی می شود. با این حال در بین دیگر احساس های احتمالی استرس (ناراحتی، افسردگی، غم، نگرانی و غیره)، خشم رایج ترین آن ها و بهترین آن هاست و این امر بدون دلیل نیست، خشم کشش هایی دارد:

  • خشم، فعال کننده و محرک است. وقتی خشمگین هستید احساس می کنید که در مورد آنچه باعث استرس شما شده کاری انجام می دهید. احساس می نید که می توانید پاسخی بدهید نوعی گسترش خشم در جهت حل آن موقعیت نگران کننده. این مسئله می تواند باعث شود عمل کنید و کاری درباره ی آن مشکل انجام دهید.
  • خشم باعث می شود احساس قدرت کنید. خشم می تواند باعث شود احساس کنید مسئول هستید حتی وقتی نیستید. وقتی به کسی پرخاش می کنید یا با او دعوا می کنید احساس قدرت و در کنترل داشتن دارید. خشم باعث می شود خود را به گونه ای قوی تر مطرح کنید.
  • خشم اغلب نتایجی دارد. با خشمگین شدن در مقابل آرامش و دلپذیر بودن می توانید به هر چیزی برسید. بسیرای از مردم از خشم می ترسند و وقتی با آن مواجه می شوند بیشتر از حالت عادی از آن پیروی می کنند.
  • خشم اغلب یک پاسخ مورد توجه است. اغلب ما خشم را به صورت پیگیری خواسته هایمان می دانیم که اجازه نمی دهیم دیگران از ما سوء استفاده کنند و دیگران ممکن است آن را همین گونه ببینند. ممکن است به خشم ما برچسب جسور، قوی و با اعتماد به نفس بدهند.

خشم چند فایده دارد اما مضرات بسیار زیادی هم دارد.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 19 آبان 1395 توسط