چند روش ساده برای فعالیت های زندگی

older-man-and-woman-on-blue-mats-exercising

اتومبیل خود را دورتر از محل کارتان پارک و بقیه ی راه را پیاده روی کنید.

 • از اوقاتی که تلویزیون تماشا می کنید استفاده ی مفید کنید. وقتی در حال تماشای تلویزیون هستید چند دراز نشست انجام دهید چند بار در جا بپرید یا کمی فعالیت های کششی انجام دهید.
 • از استرس دور شوید. پیاده روی به عنوان یک ورزش همیشه موقعیت ضعیفی داشته است. اما اگر این ورزش را به طور مستمر برای یک دوره ی زمانی انجام دهید می تواند روشی عالی برای حفظ تناسب اندام باشد. نکته ی جالب در مورد پیاده روی آن است که این کار می تواند به طور دلپذیری همراه با گشت زدن و گردش باشد و اگر کمی مسافت و سرعت خود را بیشتر کنید یک شکل بسیار ساده از ورزش ایروبیک (هوازی) را دارید که می تواند احسا سسلامت (فکری و جسمی) شما را افزایش دهد. پیاده روی روشی عالی برای پاک کردن ذهن و ارام کردن فکر است و به یاد داشته باشید که طی روز یک یا دوبار پیاده روی کوتاه انجام دهید پیاده روی تان می تواند تا سر خیابان و فروشگاه باشد یا در اطراف خانه یا اداره چرخی بزنید.
 • کاری که دوست دارید انجام دهید. در دبیرستان در تیم شنا بودم اما با آنکه بسیار در شنا خوب بودم واقعا آن را دوست نداشتم. دوست نداشتم صبح زود در آن استخر پر از کلر بپرم و آن را رها کردم. نکته اینجاست که اگر ورزش یا فعالیتی را که انجام می دهید دوست ندارید احتمال کمی وجود دارد که آن را ادامه دهید. کاری را پیدا کنید که واقعا از آن لذت می برید، مثلا یکی از فعالیت های زیر:
 • ورزش مورد علاقه. تنیس، بولینگ، فوتبال، بسکتبال، پینگ پونگ
 • فعالیت مورد علاقه. سوارکاری، رقص، تمرین با ترامپولین، شنا، اسکیت روی یخ یا طناب بازی یا هر چیزی که بدن شما را به حرکت وا می دارد.
 • باغبانی. بله اگر به مدت طولانی این کار را انجام دهید می تواند شکلی از ورزش باشد.
 • دوچرخه سواری. محلی را پیدا کنید که بون خطر و با لذت دوچرخه سواری کنید. اگر چنین جاهایی را نمی شناسید از پارک های محل بپرسید یا از چیشنهاد دوستان استفاده کنید.
 • اسکیت بازی. اسکیت بازی ورزشی عالی است و یکی از روش های کم دردسر ورزش فیزیکی است.
 • در محل های مخصوص اسکیت بازی کنید و حتما لباس ایمنی بپوشید. استرس مشکلات جسمی نباید به استرس روزمره تان اضافه شود. وقتی دوچرخه سواری می کنید نیز حتما کلاه ایمنی بپوشید. تصادف در هر جایی ممکن است رخ دهد.
 • ورزشکار باشید. یکی از روش های بهتر حفظ تناسب اندام، انجام ورزشی است که به آن علاقه دارید. در هر شهر بزرگی می توانید یک تیم برای هر ورزشی پیدا کنید یک لیگ یا یک تیم ورزشی صبح جمعه در پارک. حتی مجبور نیستید در آن ورزش حرفه ای باشید تا این کار را انجام دهید.
 • با صعود، از استرس دور شوید. یک خبر بهتر دارم. اول آنکه تحقیقاتی که در دانشگاه جان هاپکینز صورت گرفت نشان می دهد که بالا رفتن از پله ها تنها شش دقیقه در روز می تواند دو سال بر عمر افراد بیفزاید. خبر بهتر آنکه اگر در یک شهر بزرگ زندگی می کنید هر روز با پله های بیشتری مواجه می شوید بیشتر شهرها با ارتفاع بیشتری طراحی شده اند تا با عرض بیشتر. گرچه برخی شهرها عمودی تر از بقیه هستند اما همگی پله های زیادی دارند. اگر در یک شهر بزرگ زندگی نمی کنید می توانید فرصت های صعود در دیگر جاها را بیابید. فرصت های بالا رفتن از پله زیاد است مثلا پاساژها و فروشگاه ها. در محل زندگی خود پله هایی پیدا کنید. معمولا بین بالا رفتن از پله ها یا استفاده از پله برقی و آسانسور شما احتمالا از روش آسان تر استفاده می کنید اما پیشنهاد می کنم برای بالا رفتن از پله ها استفاده کنید.

این مطلب توسط سایت فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 18 آبان 1395 توسط