نشانه ها و عارضه های مهم در اشخاص بی خواب

woman-in-pajamas-lying-on-bed-on-her-back

نیاز به خواب بیشتر:

در اینجا چند نشانه و عارضه ی مهم در مورد کسی که احتمالا خواب کافی ندارد، آورده ایم.

بر اساس آنکه جملات زیر شرایط شما را توصیف می کنند یا خیر به آن ها پاسخ درست یا غلط بدهید.

1- بعدازظهرها احساس کمبود انرژی شدید می کنم.

2- صبح ها برای آنکه بیدار شوم نیاز به یک ساعت شماطه دار دارم.

3- آخر هفته ها وقتی مجبور نیستم زود بیدار شوم در نهایت بسیار دیرتر از خواب بیدار می شوم.

4- به سرعت در حدود 5 دقیقه به خواب می روم.

5- بیشتر روزها احساس خستگی و احساس تمایل به خواب روزانه می کنم.

پاسخ درست به هر یک از موارد بالا نشان می دهد که می توانید میزان خواب خود و میزان خوابی را که لازم دارید مورد ارزیابی مجدد قرار دهید. با کمی زودتر به رختخواب رفتن در هنگام شب این مسئله را بررسی کنید و ببینید آیا هیچ تغییری در میزان استرس خود مشاهده می کنید.

هیچ قاعده ی ثابتی نیست که به شما بگوید چه مقدار خواب لازم دارید. پس تنها با پاسخ دادن به یک پرسش نامه ی ساده ی خواب ببینید آیا خواب کافی شبانه دارید یا خیر.

برای آنکه از خواب خود بیشترین بهره را ببرید، موارد زیر را امتحان کنید:

  • به کارها زودتر رسیدگی کنید. بسیاری از مردم می گویند صبحت از زودتر به رختخواب رفتن ساده است اما انجام آن مشکل است. یا اگر خوش شانس باشید آخر شب وقتی است که کارهای دلخواه خود را انجام می دهید که این کار می تواند خواندن کتاب مورد علاقه یا تماشای تلویزیون باشد. شاید افراط می کنید. اغلب این راهکار مفید نیست و روز بعد خسته هستید یک عنصر مهم در کمک به خواب لازم آن است که متوجه شوید باید زودتر به رختخواب بروید. به همین سادگی.
  • روش 20 دقیقه ای را امتحان کنید. اگر مطمیئن هستید که در حقیقت خواب کافی شبانه ندارید 20 دقیقه زودتر به رختخواب بروید و ببینید آیا کیفیت روزتان بهتر می شود. برای آنکه چند دقیقه زودتر به رختخواب بروید تلویزیون را در ساعات مناسب تری خاموش کنید. اگر مجبورید برنامه ای را تماشا کنید آن را ضبط کنید و فردا عصر ببینید

این مطلب توسط سایت فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 18 آبان 1395 توسط