پیامدهای درمان سنتی برای بیماران سرطانی

cancer-boy-daffodil-smiling-rc-jpg

بیمارانی که مبتلا به بیماری خطرناک و کشنده سرطان هستند می توانند به شکل سنتی در ایران درمان شوند . شیمی درمانی برای درمان تومورهای بدخیم تأثیر آن چنانی ندارد پس بهتر است برای درمان انواع بیماری های سرطان از روش های سنتی استفاده کنیم .

مهدی سبحانی در این مراسم افزود: از حدود30 سال گذشته خدمات رادیوتراپی و شیمی درمانی به صورت جداگانه به بیماران مبتلا به سرطان ارائه می‌شود اما سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که تنها دو نوع سرطان از جمله سرطان خون و لنفوم با شیمی درمانی قابل درمان است و شیمی درمانی برای درمان تومورهای بدخیم تأثیری ندارد، به همین دلیل کشورهای پیشرفته رویکرد درمانی خود را تغییر دادند و بر حسب نیاز بیمار، رادیوتراپی و شیمی درمانی را به صورت تلفیقی به بیماران ارائه کردند.

عضو انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران با بیان اینکه سرطان یک بیماری جدی است که درمان آن نیاز به برنامه‌های منسجم دارد، گفت: درمان سرطان به دو دسته روش‌های جراحی و غیرجراحی تقسیم می‌شود که پزشکان ما در حوزه جراحی بسیار موفق هستند اما در حوزه روش‌های غیرجراحی متأسفانه هنوز به روش سنتی عمل می‌شود.

سبحانی افزود: با توجه به اینکه تغییرات ایجاد شده تنها در حوزه سخت افزاری بوده و روش درمانی به هیچ عنوان تغییر نکرده است اما متأسفانه در ایران روش‌ درمان غیر جراحی بیماران مبتلا به سرطان به روش سنتی و 30 سال گذشته انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ادامه روش سنتی در ایران صحیح نیست، گفت: سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که در آینده70 درصد مرگ و میر ناشی از سرطان در دنیا مربوط به کشورهای کمتر توسعه یافته خواهد بود.

این عضو انجمن کلینیکال انکولوژی گفت: میزان بقای 5 ساله بیماران مبتلا به سرطان در دنیا 66 درصد است یعنی از هر 3 بیمار 2 تن بهبود می‌یابد در حالی که این آمار در ایران حدود 30 تا 35 درصد است یعنی از هر سه بیمار تنها یک تن با عوارض بالا درمان می‌شود.

سبحانی با تأکید بر اینکه بیماری سرطان قابل درمان است، گفت: متأسفانه حاکم بودن روش‌های سنتی موجب شده سرطان به یک بیماری لاعلاج و غیر قابل درمان تبدیل شود به گونه‌ای که آمارها نشان می‌دهد سالانه90 هزار تن در کشور به سرطان مبتلا می‌شوند که متأسفانه60 هزار تن جان خود را از دست می‌دهند.

وی با بیان اینکه باید نگاه مدیران ارشد حوزه درمان نسبت به فعالیت متخصصان کلینیکال انکولوژی تغییر کند، افزود: تلفیق رادیوتراپی و شیمی درمانی برای درمان بیماران مبتلا به سرطان می‌تواند از مرگ و میر بیماران بکاهد.

در افتتاحیه نخستین همایش بین المللی کلینیکال انکولوژی و یازدهمین همایش سالانه از دکتر بهمن امامی قدردانی و  از تمبر انجمن نیز رونمایی شد. این کنگره تا 21 آبان در مرکز همایش سازمان مدیریت صنعتی برگزار می شود.

شبکه خبر

ارسال شده در 18 آبان 1395 توسط