صبحانه ای با استرس کمتر

vegetable-crisper

برای صبحانه چه باید بخورید؟ از خوردن شکر و مواد مضر پر چرب (همبرگر، سوسیس و…) خودداری کنید. یک یا دو فنجان قهوه مشکلی ندارد. اما سعی کنید بیش از حد بدن خود را با کافئین انباشته نکنید. اضافه کردن غلات کم چرب پر فیبر متنوع با شیر کم چرب به غذای عادی روزانه تان شروع خوبی است. می توانید ذرت بو داده را با جو و گندم بو داده ترکیب کنید.

بلغور جو دو سر نیز مناسب است و فورا آماده می شود و به شما انرژی زیادی می دهد. مطالعات اخیر در ایالت پنسیلوانیا نشان می دهد که بلغور جو دوسر برای مدت بیشتری انرژی را در بدنتان آزاد می کند (در واقع بیش از هر غلات صبحانه دیگری).

وقتی ناهار می خورید، پرخوری نکنید. یک ناهار سنگین می تواند باعث خواب آلودگی در ساعات بعدازظهر شود که با خیلی مشاغل مغایرت دارد.

غذا خوردن مثل…

خوردن یک وعده ی غذایی سنگین می تواند منجر به احساس رخوت و خواب آلودگی، مدت کمی پس از صرف غذا شود. برای هضم این غذای سنگین بدنتان نیاز به میزان خون بیشتری دارد. این خون باید از دیگر قسمت های بدن مانند مغز بیاید و در نتیجه این قسمت ها را از اکسیژنی که نیاز دارید تا هوشیار بمانید محروم می کند.

غذا خوردن را به طور مساوی در طول روز گسترش دهید. از وعده های غذایی سنگین که شما را سرشار از کالری می کند و احساس خواب نیمروزی به شما می دهد، اجتناب کنید. در عوض وعده های غذایی کوچک تر و سبک تری را در نظر بگیرید. به غذاهای خود خوراکی های سالمی اضافه کنید. یک خوراکی بین صبحانه و ناهار در نظر بگیرید سپس یک ناهار سبک، خوراکی دیگری در بعدازظهر (یک میوه خوب است) و یک شام متوسط. یک خوراکی در آخر شب (مانند پاپ کورن) می تواند مانع از گرسنگی شود.

این مطلب توسط سایت فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 18 آبان 1395 توسط