شلغم دارویی شفابخش برای دفع سنگ کلیه

turnip-during-pregnancy

با شروع شدن فصل سرما میوه ی شلغم طرفداران بسیاری دارد ، این میوه برای بهبود سرماخوردگی بسیار مفید بوده و بخاطر طبع گرمش ضد گلو درد است و میکروب های بدن را از بین می برد. شلغم خواص دارویی بسیار زیاد و اعجاب انگیزی دارد که برای درمان بسیاری از بیماری های دیگر موثر است.محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: شلغم همانند یک آنتی‌بیوتیک در بدن عمل می‌کند و یک ضدمیکروب قوی برای بدن به شمار می‌آید.

محمد امین افرا اظهار کرد: شلغم دارای طبعی گرم است و در فصل سرما طرفداران زیادی را به خود جلب می‌کند. شلغم همانند یک آنتی‌بیوتیک در بدن عمل می‌کند. شلغم ضدتب، ضد سرماخوردگی، ضدگلودرد و از بین‌برنده میکروب‌های بدن است.

وی افزود: از آنجایی که شلغم نفاخ است مصرف آن برای افرادی که از ناراحتی‌های گوارشی به ویژه نفخ رنج می‌برند، توصیه نمی‌شود مگر آنکه همراه با نمک و آویشن مصرف شود.

این محقق طب اسلامی خاطرنشان کرد: شلغم ارگانیک با پوست خارجی روشن و شفاف مرغوب‌ترین نوع شلغم است.

وی، شلغم را برای شستشوی مجاری ادرار و دفع سنگ‌کلیه مناسب دانست و گفت: اگر محتویات داخل انتهای شلغم با عسل مخلوط شود، پس از گذشت زمان شیره‌ سفیدی حاصل می‌شود که عاملی برای شستشوی مجاری ادرار و دفع سنگ‌کلیه است.افرا در پایان توصیه کرد در فصل زمستان برای پیشگیری از سرماخوردگی و بیماری‌های تنفسی، این ماده غذایی مصرف شود.

ایسنا

ارسال شده در 17 آبان 1395 توسط