پول های کلان نپردازید

pen-to-check-counterfeit-money

درخواست از دیگری تا کارهایی را که دوست ندارید انجام دهد نیازمند پرداخت هزینه های بالا نیست. احتمالا نیازی به یک متخصص ندارید. بسیاری از افرادی که اکنون بیکار هستند چنانچه پول به آن ها بدهید کارهایتان را برایتان انجام می دهند. می توانید به روزنامه یا یادداشت های روی شیشه ی سوپر مارکت مراجعه کنید تا کسی را که جویای کار است بیابید و از او بخواهید ضامنی داشته باشد. حتی در طی تابستان برخی دانش آموزان و دانشجویان حاضرند این کارها را انجام دهند. آن ها قابل اعتمادتر نیز هستند.

به طور واقع بینانه توان مالی خود را در نظر بگیرید تا از کسی بخواهید چند مورد از کارهایی را که در لیست خود نوشته اید انجام دهد همچنین به خاطر داشته باشید که آرامش عاطفی و وقت اضافی که به شما می دهد در بسیاری موارد ارزش پولی را که صرف آن می کنید، دارد.

ارسال اشیاء:

امروزه بسیاری از چیزهایی را که لازم دارید می توانند برایتان بفرستند. به این ترتیب با جستجو در اینترنت یا یافتن مراکز مناسب در وقت خود صرفه جویی می کنید. علاوه بر غذاهای حاضری کالاها و خدماتی که می توانید در منزل خود دریافت کنید از این قرارند:

  • خواروبار
  • فیلم و سی دی
  • گوشت
  • شیرینی
  • نوشابه

غلبه بر تعلل:

تعلل می تواند یکی از عوامل اصلی دزدیدن وقت و در نهایت مولد استرس در زندگی تان باشد. کمتر کسی را دیده ام که با تعلل وقت را از دست ندهد. با خودداری از انجام انواع فعالیت هایی که مهم و ارزشمند هستند به جایی می رسید که وقت زیادی را صرف انجام کارهایی می کنید که ارزش کمتری دارند و رضایت چندانی را برایتان ایجاد نمی کنند. وقتی در نوشتن نامه به عزیزی مسامحه می کنید یا در به روز کردن شرح حال و سوابق کاریتان یا تلفن زدن به یک دوست تعلل می کنید تقریبا همیشه در نهایت تاسف می خورید.

به یکی از این چهار دلیل مسامحه می کنید:

  • انجام کار یا فعالیتی که از آن خودداری می کنید تلاش و مشکلات زیادی را در بردارد. پایین بودن آستانه ی تحمل سختی، کار شما را کند می کند یا مانع از انجام کارهایتان می شود.
  • می ترسید که شاید نتوانید آن کار اجتناب شده را به آن خوبی که دلتان می خواهد انجام دهید. ترس از شکست و احساس بد در مورد خود، احتمال آنکه کاری را انجام دهید کم می کند.
  • می ترسید که دیگری از آن کار شما خوشش نیاید. به نظرات دیگران بیش از حد اهمیت می دهید. ترس از طرد شدن دارید.
  • احساس می کنید که نباید مجبور شوید آن کار را انجام دهید و از اینکه اجبار به انجام آن دارید عصبانی هستید. احساس می کنید دنیا (یا بعضی آدم هایش) در مورد شما منصف نیستند.

تمام دلایل بالا می توانند مانع از حرکت شما شوند. پیشنهادهای زیر به شما کمک می کند مسامحه تان را کم کنید.

این مطلب توسط سایت فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 16 آبان 1395 توسط