سازماندهی تمام کاغذهای زندگی تان

 

rolled-diagrams-with-ruler

در این لحطه از زندگی تان باید روشی موثر برای سازماندهی کاغذها داشته باشید. دستیابی به یک سیستم سازماندهی مستلزم فکر و برنامه ریزی است و به کار گرفتن آن نیاز به وقت و تلاش دارد. در کوتاه مدت اینکه بگذاریم کاغذها توده ای را درست کنند بسیار ساده تر است. صرف وقت و انرژی برای ایجاد روشی سیستماتیک جهت سازماندهی کاغذها می تواند منجر به استرس و ناراحتی کمتری در زندگی تان شود. در هنگام ایجاد سیستم دسته بندی خود موارد زیر را امتحان کنید:

با سیستمی ساده شروع کنید:

با یک سیستم دسته بندی کار نید که نسبتا ساده باشد. نباید خود این سیستم استرس بیشتری ایجاد کند بلکه باید آن را از بین ببرد.

رنگ بندی کنید:

فایل ها یا برچسب هایی به رنگ های مختلف نه تنها سیستم دسته بندی تان را جالب می کند بلکه پیدا کردن یک موضوع خاص را راحت تر می کند. مثلا فایل مربوط به سفر من رنگ قرمز، رسیدها به رنگ زرد، فایل رستوران به رنگ آبی و… هستند.

وقتی یک قفسه ی فایل بندی می خرید مضایقه نکنید:

قفسه هایی که نامرغوب هستند با هر ضربه ای می شکنند. وقتی فایل هایتان بزرگ تر و سنگین تر می شوند وزن شان می تواند یک قفسه ی ارزان قیمت را کج کند و باعث شود کشوها به سختی باز شوند یا اصلا باز نشوند. سعی کنید قفسه ای بیابید که خانه تان را شبیه دفتر کار نکند. بسیاری از قفسه های اداری قدیمی، بزرگ و زشت هستند.

کاغذهای مهم را در جایی نگه داری کنید که از امنیت آن ها مطمئن هستید:

اسناد را در محلی امن نگه دارید اما مراقب باشید که در صورت نیاز به راحتی در دسترس باشند.

برخی از این دسته ها کشوی مجزایی لازم دارند. برخی مانند شماره های مهم می توانند ترکیبی باشند. برای اسناد مهم تر می توانید اصل آن ها را در گاو صندوقی بگذارید و کپی آن ها را در فایل قرار دهید.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 16 آبان 1395 توسط