راه های مقابله و درمان تومورهای پوستی را بدانید

spitztumfig1
 آیا شما هم از بیماری های پوستی و تومور های پوستی خود رنج می برید ؟ تومور های پوستی می توانند در هر جای بدن ظاهر شوند که گفته شده تومور های پوستی رتبه اول کل تومور های بدن را دارند و همچنین یکی از شایع ترین بیماری ها شناخته شده است که می تواند خوش خیم و یا بدخیم باشد .

شاهرخ قاضی زاده احسائی عضو هیات علمی بیمارستان پوست رازی تومورهای پوستی را بسیار شایع دانست و افزود: این نوع تومورها از لحاظ شیوع با 14/6 درصد کل تومورهای بدن در رتبه اول است.

وی پوست را متشکل از سه لایه اپیدرم، درم و هیپودرم خواند و گفت: 99 درصد تومورهای پوستی مربوط به لایه اپیدرم است که می تواند خوش خیم و یا بدخیم باشد.
عضو هیات علمی بیمارستان پوست رازی، کیست ها، خال ها، تومورهای بافت عروقی و عصبی و همپنین تومورهای زیر جلدی را از انواع خوش خیم عنوان کرد و ادامه داد: تومورهای بدخیم که معمولا در اثر عوامل ژنتیکی، محیطی مثل اشعه آفتاب و سابقه رادیوتراپی و مواد شیمیایی و غیره ایجاد می شود.
به گفته این متخصص پوست تشخیص تومورهای بدخیم پوست صرفا به وسیله نمونه برداری (بیوپسی )انجام می شود و در درمان آنها، برداشتن ضایعه به همراه حاشیه سالم ضروری است.
قاضی زاده احسایی با بیان اینکه اولین و بهترین اقدام درمانی جراحی و برداشتن ضایعه و اقدامات ترمیمی است، یادآور شد: می توان از سایر اقدامات درمانی شامل رادیوتراپی و ایمنوتراپی و کموتراپی هم در فرآیند درمان بهره برد.
باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال شده در 15 آبان 1395 توسط