روشی برای آرامش عضلات

woman-in-red-shirt-with-long-hair-inhaling

هر گونه مصرف متمرکز انرژی، استرس بیشتری از طریق انقباض عضلات ایجاد می کند در حالی که ضربان قلب را تند می کند و به تنفس شما سرعت می بخشد. گرچه پس از آن که مصرف انرژی را متوقف کردید متوجه می شوید که عضلات، قلب و تنفس شما تا حد پایین تر از نقطه ی شروع آرام می شود. این افزایش انرژی می تواند ناشی از یک پیاده روی سریع یک دوی کوتاه، پرش، طناب زدن، دراز نشست (یا هر چیزی که بدن را به فعالیت وادار کند) باشد.

من دوست دارم زیر دوش بمانم نه آن که در وان حمام کنم و برایم جالب است که زیر دوش آب داغ باشم و آب، بدنم را با فشار ماساژ دهد. عضلاتم شل می شوند ضربانم کند می شود و بدنم در یک جا میخکوب می شود. کلید همه ی این آرامش جسمی آب دوش است. متوجه شده ام که سر دوشی های بزرگ و مسطح با ده ها سوراخ یا دوش های دستی پر فشار بهتر از همه هستند. آن قدر در این حالت می مانم تا اینکه مثل یک آلو بخارا شوم.

  • لرزان شوید. دور کردن تنش با تکان دادن بدن جالب است. می توانید این تمرین را در حالت نشسته یا ایستاده انجام دهید. برای شروع بازوهایتان را به صورت شل در مقابل خود نگه دارید و دست هایتان را از قسمت مچ تکان دهید. حال بگذارید بازوها و شانه هایتان در این لذت شریک شوند. برای مدت کوتاهی این کار را انجام دهید و سپس به آرامی حرکت را کند کنید و بگذارید دست هایتان به آرامی در کنارتان آویزان شوند. حال یک پا را از قسمت راست بلند کنید و شروع به تکان دادن آن کنید. سپس با پای دیگر این کار را انجام دهید. (اگر در حالت نشسته هستید می توانید این کار را با هر دو پا هم زمان انجام دهید). در پایان به احساس مور مور شدن در بدنتان توجه کنید و از همه مهم تر به احساس آرامش. این کار قطعا کمی عجیب به نظر می رسد اما موثر است.
  • استرس خود را خیس کنید. به حمام خود به چشم یک سونای سلامتی و به وان خود به عنوان یک استخر آرامش نگاه کنید. نه تنها آرامش می یابید و استرستان از بین می رود بلکه تمیز هم می شوید. دستورالعمل این خیس خوردن آرامش بخش به ا ین صورت است:
  • نیم ساعت وقت اضافه
  • یک وان آب گرم صابونی
  • رایحه های ملایم
  • نور ملایم
  • موسیقی آرامش بخش
  • دوشاخه ی تلفن که کشیده شده یا تلقنی که روی پیغام گیر است.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 13 آبان 1395 توسط