چگونه خود را ماساژ دهیم؟

man-touching-shoulder-while-looking-at-computer

می توانید به دو روش عمل کنید: با تکنولوژی پیشرفته یا با تکنولوژی ابتدایی.

روش تکنولوژی پیشرفته معمولا به لوازم زیادی نیاز دارد. روش مورد علاقه ی من یک صندلی وانهادگی است که به راحتی شما را به بهشت آرامش می فرستد. در مورد ماساژ ارزان قیمت یک ویبراتور دستی، عضلات گرفته را ماساژ می دهد و شما را آرام می کند. در غیر این صورت می توانید با انگشتان خود این کار را انجام دهید که ارزان تر به راحتی قابل کنترل و همیشه در دسترس هستند. در زیر سه روش ساده برای ماساژ و زدودن استرس آمده است.

برای دست ها:

کف دست چپ خود را رو به روی خود بگیرید در حالی که انگشتان به هم چسبیده اند. قسمت گوشتی و نرم بین انگشت شست و انگشت اشاره نقطه ی کلیدی ماساژ است که باید احساس وانهادگی را در هنگام ماساژ گسترش دهد. با استفاده از انگشت شست دست راست خود این نقطه را با حرکت دایره ای با شمارش آرام تا 15 شماره، ماساژ دهید. حال با دست دیگر این کاررا انجام دهید. برای خستگی مرتبط با استرس درست نقطه ی زیر بند اول انگشت کوچک را با انگشت شست و سبابه ی دیگر نیشگون بگیرید. این فشار باید محکم باشد اما دردناک نباشد. کمی فشار را افزایش دهید حرکت های دایره ای کوچک در جهت خلاف عقربه های ساعت انجام دهید در حالی که فشار را حفظ می کنید.این عمل را به مدت 20 ثانیه ادامه دهید. ده ثانیه صبر کنید و تا 5 مرتبه این کار را تکرار کنید.

برای پاها:

این تمرین آرامش کف پا را انجام دهید. جوراب و کفش هایتان را درآورید و به راحتی بنشینید. به طوری که پاها به صورت متقاطع قرار گیرند. (کف پا باید تقریبا به طرف صورت شما باشد). با هر دو دست قسمت گودی پا را گرفته و فشاری روی آن بیاورید به ویژه با انگشت های شست خود. حال همه ی قسمت های پا را مانند ورز دادن خمیر نان، با استفاده از شست و دیگر انگشت ها مشت و مال دهید و از پاشنه ها تا انگشتان پا این کار را انجام دهید. هر یک از انگشتان پا را فشار دهید. حال همین کار را روی پای دیگر انجام دهید.

اگر قرار دادن پاها به حالت متقاطع بیش از پیش استرس زاست از وردنه ی آشپزی استفاده کنید. روی صندلی بنشینید و وردنه را در نزدیکی پای برهنه قرار دهید و پا را به آرامی روی آن جلو و عقب ببرید برای حدود دو دقیقه. سپس این کار را با پای دیگر انجام دهید.

اگر وردنه ندارید با یک توپ تنیس این کار را انجام دهید. آن را زیر گودی کف پای برهنه ی خود قرار دهید و فشاری به آن پا بیاورید و توپ را به سمت جلو و عقب حرکت دهید. این کار را حدود دو دقیقه انجام دهید و سپس با پای دیگر آن را ادامه دهید.

برای گردن و شانه ها:

بیشتر اوقات استرس بر گردن و شانه ها اثر می گذارد. برای رفع این تنش با استفاده از دست چپ، شانه ی راست و سمت راست گردن را ماساژ دهید. این کار را با چند حرکت دایره ای آرام شروع کنید واین عضلات را با انگشت های سبابه و وسط خود انجام دهید. سپس با یک ماساژ محکم تر کار را تمام کنید و عضلات شانه و گردن را بین  انگشت شست و سبابه تان فشار دهید. حال در سمت دیگر شانه و گردن این کار را انجام دهید.

برای صورت:

این کار را با قرار دادن دست ها بر روی صورت در حالی که نوک  انگشتان روی پیشانی قرار دارند و انتهای کف دست ها درست زیر گونه هایتان قرار دارند شروع کنید.

به آرامی پوست پیشانی را با نوک انگشتان پایین بکشید در حالی که قسمت زیر کف دست را به سمت بالا فشار می دهید. این حرکت را به صورت موزون تکرار کنید به طوری که انگشت ها و کف دست ها را فشرده و سپس رها می کنید.

همچنین می توانید گوش هایتان را در جهت های مختلف بکشید. این کار بسیار مفید است.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 13 آبان 1395 توسط