با داشتن برنامه خوب هیجانات خود را کاهش دهیم

how-to-stop-child-temper-tantrums
امروزه به علت استرس ها ، هیجانات و فشار های سخت و زیان آور زندگی انسان نیازمند توان مندی اجتماعی است تا بتواند هیجانات خود را کنترل کرده و از بروز اتفاقات بسیار بد جلوگیری کند . و با داشتن برنامه ریزی در زندگی بتواند برای خود و اعضای خانواده محیطی آرام با احساسات درونی خوب داشته باشد .

امیر لطفی‌حقیقت روان‌شناس و پژوهشگر علوم رفتاری با بیان اینکه هیجانات به دو قسمت منفی و مثبت تقسیم می شوند، اظهار داشت: خشم، ناامیدی، تنفر و شرم از هیجانات منفی، عشق، امید، شادمانی و محبت از هیجانات مثبت تلقی می‌شود.

وی افزود: اگر در زندگی هیجان نباشد سبب عدم جنب‌وجوش و تحرک در فرد شده و وی را دچار بدبینی و ناامید به زندگی می‌کند و البته هیجانات مثبت سبب جلوگیری از بسیاری از این اتفاقات بد می‌شود.
این روان‌شناس در ادامه گفت: افراد ابتدا باید شرایط روانی خویش را شناخته و یک آگاهی هیجانی کاملی از خود داشته باشند تا در برخورد با دیگران دچار مشکل نشوند و همیشه حس درونی خوبی نسبت به خویش داشته باشند.
لطفی‌حقیقت تصریح کرد: فرد برای مدیریت هیجان ابتدا باید با قبول و پذیرش خود بداند که در چه شرایط روحی قرار دارد و برای احساست منفی خویش یک چارچوبی تعیین کرده و همچنین احساسات خوب خود را تشویق کند.
وی در پایان گفت: فرد علاوه بر ایجاد محیطی خوب و آرام برای خود و دیگران بایددر زندگی برنامه داشته باشد.
باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال شده در 14 آبان 1395 توسط