رهایی از استرس با کمک تنفس

stress-month-photo

تنفس مناسب یکی از ساده ترین و بهترین راه های رها شدن از استرس و تنش است. تنها با تغییر الگوی تنفس می توانید به سرعت حالت آرامش گسترده تری ایجاد کنید. اگر نوع تنفس خود را کنترل کنید ابزار قدرتمندی در جهت کاهش تنش فیزیکی دارید. شما ابزاری مهم در اختیار دارید که در درجه ی اول به کاهش تنش فیزیکی کمک می کند. این بخش به شما نشان می دهد که برای به کارگیری انواع تکنیک های تنفس موثر در مورد استرس چه کاری می توانید انجام دهید.

نگهی به زیر درپوش بیندازیم:

تنفس اکسیژن بدن را تامین می کند و چیزهای زائد (بیشتر دی اکسید کربن) را از بدن دفع می کند. ریه ها این تبادل گازی را دفع می کنند. اما ریه ها خودشان عضلات خاصی برای تنفس دارند. دیافراگم شما عضله ی اصلی لازم برای تنفس مناسب است. دیافراگم یک عضله ی گنبدی شکل است که حفره ی تنفس سینه را از حفره ی شکمی جدا می کند و مانند یک کف انعطاف پذیر برای ریه هاست.

وقتی در حال عمل دم هستید دیافراگم شما به سمت پایین مسطح می باشد و فضای بیشتری در حفره ی سینه ایجاد می کند و اجازه می دهد ریه ها پر شوند. وقتی در حال بازدم هستید دیافراگم به شکل اولیه ی گنبدی خود باز می گردد. تنفس دیافراگمی یا شکمی موثرترین روش را برای تعادل اکسیژن و دی اکسید کربن فراهم می کند.

دیافراگم شما به طور اتوماتیک کار می کند. اما شما می توانید این روند را تشدید کنید به ویژه وقتی تحت استرس هستید و در این جاست که مشکلات ممکن است به وجود آیند. وقتی از استفاده از دیافراگم در هنگام تنفس صرف نظر می کنید در عمل تبادل مناسب گازها در سیستم بدنتان مداخله می کنید که می تواند منجر به تنش بیشتر، احساس خستگی و استرس بیشتری شود.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

 

ارسال شده در 12 آبان 1395 توسط