گردآوری ابزار اولیه برای مدیریت استرس

stress-word-blurr

این بخش ابزاری برای مدیریت استرس در اختیارتان قرار می دهد که به راحتی به کار می آید و به شما کمک می کند تلاش هایتان را در جهت مدیریت استرس بالا ببرید. برخی زا این کمک ها برای نظارت و کمّی کردن استرس جاری در زندگی تان است. برخی دیگر به شما یاری می کند استرس خود را تشخیص داده و درک کنید. همه ی این ابزارها به کارگیری روش ها و راهکارهای مدیریت استرس را که قبلا توصیه شده اند ساده تر می نماید. همه ی این ابزارها ساده و بدون دردسر نیز هستند و قطعا استرس بیشتری به زندگی پر استرس کنونی تان اضافه نمی کنند.

یادداشت های روزانه ی ساده ای در مورد استرس داشته باشید:

یکی دیگر از چیزهای مفیدی که می توانید داشته باشید یادداشت های روزانه ی استرس است. برای آن که به گونه ای موثر استرس خود را مدیریت کنید باید از این مسئله آگاه باشید که چه موقع احساس استرس می کنید و قادر باشید منابع استرس خود را شناسایی نید. یادداشت روزانه ی استرس می تواند در این راه به شما کمک کند. یادداشت های روزانه تان به طور کاملا خاصی به شما نشان می دهند که چه موقعی استرس را تجربه کرده اید و موقعیت ها و شرایطی را برجسته می کنند که آن استرس را جرقه زده اند. یادداشت های روزانه تان مانند یک نشانه عمل می کنند که به شما یادآوری می کنند باید اقدامی انجام دهید و از یک یا چند ابزار مدیریت استرس که در آن مهارت دارید استفاده کنید. با داشتن یادداشت های طولانی در مورد استرس روزانه تان در بهترین موقعیت برای ایجاد یک برنامه ی جامع در مورد مدیریت استرس قرار دارید و می توانید انواع راهکارها و تاکتیک های کاهش استرس را بیابید.

نگه داشتن یادداشت های روزانه ی استرس همان طور که روی این کتار کار می کنید به شما کمک می کند تلاش ها و کارهایتان را متمرکز کنید حتی پس از آن که برنامه ی مدیریت استرس خود را کامل کردید باید هم چنان استرس خود را به شکلی با فاصله ی بیشتر اما مستمر نظارت کنید.

دفترچه ی یادداشت های روزانه تان باید آن قدر کوچک و فشرده باشد که بتوانید آن را با خود حمل نید. به نظر من یک دفترچه ی کوچک می تواند مفید باشد به طوری که هر صفحه را به یک روز اختصاص دهید. اگر فردی هستید که به تکنولوژی علاقمندید می توانید یادداشت های روزانه ی استرس خود را روی لپ تاپ یا کامپیوترتان انجام دهید. شکل و قالب آن چندان اهمیتی ندارد مهم آن است که بتوانید این کار را روزانه به طور منظم انجام دهید.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

 

ارسال شده در 12 آبان 1395 توسط