چگونه چربی کبد را کاهش دهیم

DCF 1.0

کبد چرب چه نوع بیماری است؟علت به وجود آمدن کبد چرب چیست ؟ چه خطرهایی می تواند برای بدن انسان به وجود آورد؟ کبد یکی از عضوهای بزرگ بدن انسان است که حفظ سلامتی آن بسیار مهم و ضروری است . شما بهتر است با انجام فعالیت های ورزشی روزانه از وزن خود بکاهید تا باعث کاهش چربی کبد خود شوید . آیا این بیماری قابل درمان است؟کارشناس بهبود تغذیه مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: کبد چرب بیماری‌ای است که در آن مقادیر زیادی چربی در سلول‌های کبد جمع می‌شود و هرچند مصرف الکل یکی از عوامل بسیار شایع ابتلا به کبد چرب است، اما نوع دیگری کبد چرب به نام کبد چرب غیرالکلی نیز وجود دارد.

محمد صادق موجی افزود: نیازی به مقادیر زیاد کاهش وزن برای کاهش در چربی کبد نمی‌باشد و بعضی از اوقات کاهش ده درصد وزن برای درمان کافی می‌باشد.

وی گفت: حذف نوشیدنی‌های حاوی قند از رژیم غذایی افرادی که کبد چرب دارند اولین توصیه‌های متخصصین تغذیه است و البته آن‌ها معتقدند افراد مبتلابه کبد چرب، انواع چربی‌ها را در مقادیر زیاد مصرف می‌نمایند.

موجی افزود: بیماران مبتلابه کبد چرب به رژیم غذایی حاوی مقادیر زیادی از انواع مغزها، روغن‌زیتون، مرغ و ماهی نیازمند هستند.

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال شده در 11 آبان 1395 توسط