جایگزین کردن حجامت با تزریق واکسن

2006 Content Provided by: Judy Schmidt This is an infant receiving an intramuscular immunization from a nurse. Vaccinations are most often given via the intramuscular route in the deltoid or thigh muscle, to optimize the immune response of the vaccine and reduce the adverse reactions in and around the injection site. Smaller doses are administered in the deltoid muscle because they are absorbed faster and will cause less pain. Infants under 15 months of age should be vaccinated in the anterolateral aspect of the thigh.

 

 

واکسن زدن برای خردسالان و کودکان در سال های اولیه زندگی شان بسیار مهم و حائز اهمیت است واز مبتلاشدن آن ها به بیماری های خطرناک پیشگیری میکند برخی افراد در جامعه حجامت را جایگزین تزریق واکسن کرده اند این طرز فکر بسیار اشتباه است و به ضرر سلامتی کودک تمام می شود

 

محسن زهرایی رییس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن گفت:‌ خبرهایی از برخی از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به وزارت بهداشت رسیده مبنی بر اینکه برخی از خانواده‌ها تحت تاثیر نظرات و آموزش‌های نادرست از واکسیناسیون کودکانشان خودداری می‌کنند.
وی تصریح کرد: این اتفاق در واقع تحت تاثیر خرافات غلطی که به نام طب سنتی و طب اسلامی رواج پیدا کرده است کودکانشان را به جای واکسن زدن تحت حجامت قرار می‌دهند و معتقدند که از این طریق ایمنی لازم در بدن کودک برای مقابله با بیماری‌های ایجاد می‌شود.
زهرایی با تکذیب این خرافات غلط افزود: طی رایزنی که با دفتر حقوقی وزارت بهداشت انجام داده‌ایم قرار شده جلوی فعالیت مکان‌هایی که این خرافات را نشر می‌دهند به طور قانونی گرفته شود.
رییس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن تاکید کرد:‌ ما با توجه به فرهنگ بالای کشورمان پوشش واکسیناسیون در کشور ما بیش از 99 درصد است که این آمار در سطح دنیا کم نظیر است اما تلاش ما این است که حتی یک نفر هم از پوشش واکسیناسیون محروم نشوند.
باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال شده در 6 آبان 1395 توسط