پرهیزات غذایی مهم در بیماران دیابتی

diabetes-cure
  بیماری دیابت با افزایش چربی خون ، چاقی، اضافه وزن ، افزایش انسولین خون و افزایش سطح گلیسرید با زیاده روی در مصرف خوراکی های شیرین پدید می آید پیشنهاد می کنیم اگر به بیماری قند دچار هستید بیشتر به سلامت جسمی خود اهمیت دهید و مراقب خورد و خوراک و تغذیه خود باشید.

متخصص بیماری های داخلی اظهار داشت که رژیم غذایی نادرست و سوخت‌وساز پایین در انسان باعث ابتلای بیماری دیابت به افزایش تری‌گلیسرید و چربی خون می شود و این بیماران به دلیل قندخون بالایی که دارند  سوخت وساز بدن آنها نامنظم است و این امر موجب می شود که به بیماری های دیگری مانند بیماری های قلبی عروقی و کبدی نیز دچار شود.بیماران دیابتی باید وزن خود را کنترل کنند زیرا اضافه وزن و افزایش سطح تری‌گلیسرید خون ارتباط مستقیمی وجود دارد.
ایرج خسرونیا متخصص بیماری های داخلی اظهار داشت: مهم‌ترین عوامل ابتلای بیماران دیابتی به افزایش تری‌گلیسرید و چربی خون، رژیم غذایی نادرست و سوخت‌وساز پایین در این بیماران است.
وی تصریح کرد: به طور کلی، بیماران دیابتی به دلیل قند بالایی که دارند، سوخت‌و ساز بدن و به خصوص چربی آنها نامنظم می‌شود.
این متخصص بیماری های داخلی بیان کرد: به دنبال نامنظمی سوخت و ساز چربی در بیماران دیابتی، میزان کلسترول و تری‌گلیسرید آنها افزایش پیدا می کند و سبب بروز بیماری‌های دیگری مانند بیماری‌های قلبی عروقی و کبدی در این افراد می‌شود‌.
وی با بیان اینکه در بیماران دیابتی، افزایش سطح گلوکز خون، سبب تجمع چربی در کبد این افراد و افزایش سطح گلیسرید در بدن آنها می‌شود، اظهار کرد: بیماران دیابتی باید در کنترل وزن خود دقت کنند، زیرا بین چاقی، اضافه وزن و افزایش سطح تری‌گلیسرید خون ارتباط مستقیمی وجود دارد.
خسرونیا افزود: بیماران دیابتی باید توجه داشته باشند که با رژیم غذایی صحیح و ورزش منظم، سوخت و ساز بدن خود را منظم کرده و از بالا رفتن تری‌گلیسرید و چربی در بدن  پیشگیری کنند.
باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال شده در 6 آبان 1395 توسط