اندومتریوز و جراحی های مربوط به آن

col-laparoscopy-large
اندومتریوز چه نوع درمان هایی به خود اختصاص میدهد این عارضه یکی از عوامل ناباروی به شمار می رود که با عمل جراحی قابل درمان است جراحی‌های کم‌تهاجمی زنان برای مبتلایان به این عارضه در نظر گفته می شوند با شیوع این عارضه میزان ناباروی در میان زوجین به صورت باورنکردنی افزایش یافته  است در ادامه به توضیحات متخصصین در گردهمایی بین المللی پیرامون اندومتریوز توجه کنید.
سومین و نخستین کنگره بین‌المللی اندومتریوز و جراحی‌های کم‌تهاجمی زنان به همت پژوهشگاه ابن‌سینا سه‌شنبه، چهارم آبان‌ماه آغاز شده است,در این کنگره متخصصانی از کشورهای انگلستان و ایتالیا حضور دارند.اندومتریوز مرکز درمان ناباروری با اشاره به انجام عمل‌های جراحی، در این کلینیک بیش از 80 درصد مراجعه‌کنندگان در سطح چهار این بیماری هستند که نشان‌دهنده پیشرفت بیماری در این افراد است.تا هفتم آبان ماه ادامه دارد.
؛ شاهین خزعلی، روز سه‌شنبه، 4 آبان ماه در مراسم افتتاح سومین کنگره ملی و نخستین کنگره بین‌المللی اندومتریوز و جراحی‌های کم تهاجمی در دانشگاه شهید بهشتی، با اشاره به برنامه‌های این دوره از کنگره گفت: در این دوره از کنگره علاوه بر ارائه سخنرانی‌ها در دو سالن مجزا، یک سالن مجزا نیز برای تبادل اطلاعات میان محققان داخلی و خارجی ایجاد شده است.

 

وی با اشاره به ایجاد کلینیک اندومتریوز از سوی پژوهشگاه ابن‌سینا اظهار کرد: در حال حاضر اسامی تعداد زیادی از مراکز اندومتریوز در کشور انگلستان به ثبت رسیده‌ است که کلینیک پژوهشگاه ابن‌سینا از لحاظ تعداد انجام عمل‌های جراحی در رتبه پنجم قرار دارد.
دبیر علمی این کنگره خاطرنشان کرد: در سال جاری این کلینیک در رتبه اول این لیست قرار خواهد گرفت.
خزعلی با تاکید بر اینکه در این کلینیک تعداد زیادی از بیماران تحت درمان جراحی قرار گرفته‌اند، اضافه کرد: مدارک و گزارش‌های مربوط به این جراحی‌ها در این کنگره ارائه خواهد شد.
رییس کلینیک اندومتریوز مرکز درمان ناباروری با اشاره به انجام عمل‌های جراحی، خاطرنشان کرد: در این کلینیک بیش از 80 درصد مراجعه‌کنندگان در سطح چهار این بیماری هستند که نشان‌دهنده پیشرفت بیماری در این افراد است.
خزعلی اضافه کرد: در 68 درصد بیماران رحم یا دیده نمی‌شود و یا مقدار کمی از آن قابل مشاهده است. ضمن آنکه 41 درصد مراجعه‌کنندگان یک بار تحت عمل جراحی اندومتریوز قرار گرفته‌اند.
وی با تاکید بر ضرورت تبادلات بین‌المللی میان محققان، خاطرنشان کرد: در چندین سال گذشته گروهی از محققان این حوزه به ایران سفر کردند و با مشاهده دستاوردهای ایران در این حوزه مقاله‌ای را منتشر کردند و در آن اعلام کردند که ایران از لحاظ علمی نباید تحریم شود.
سومین کنگره ملی و نخستین کنگره بین‌المللی اندومتریوز و جراحی‌های کم‌تهاجمی زنان به همت پژوهشگاه ابن‌سینا از امروز سه‌شنبه، چهارم آبان‌ماه آغاز شده است و تا روز هفتم آبان‌ماه در سالن همایش‌های دانشگاه شهید بهشتی ادامه دارد. در این کنگره متخصصانی از کشورهای انگلستان و ایتالیا حضور دارند.
باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال شده در 4 آبان 1395 توسط