احتیاط های لازم برای مصرف دارو توسط کودک

18198

ممکن است روانپزشک کودکتان از داروهایی استفاده کند که FDA آنها را برای اسکیزوفرنی کودکی تایید نکرده است. در چنین شرایطی در مورد نگرانی هایتان با صراحت با پزشک صحبت کنید. بسیاری از داروها مدتی طولانی است که تجویز می شوند و تجارب بالینی بسیار زیادی در موردشان وجود دارد. در حال حاضر آزمایش های زیادی برای کمک به بهبود اسکیزوفرنی کودکی در حال انجام است.

– زمانی که فرزندمان داروهای ضد روان پریشی مصرف می کند آیا نیاز به انجام اقدامات احتیاطی خاصی هست؟

  • گذشته نگر باشید و همه چیز را ثبت کنید. تجارب خود را در مورد هر آنچه که تاثیر داشت یا نداشت به دکتر بگویید. ملاقاتهای منظم با پزشک را قطع نکنید.
  • تمامی آزمایش ها و تستهای تجویز شده را انجام دهید.
  • هر نوع تغییری را که شما، اعضای خانواده، معلم ها یا سایرین مشاهده کردید با هم دیگر و با دکتر در میان بگذارید.
  • در صورتی که هر اتفاق غیر عادی رخ داد سریعا با پزشک تماس بگیرید.
  • مطمئن شوید که روان پزشک و پزشک اطفال یا پزشک خانوادگی با همدیگر در ارتباط هستند به ویژه اگر کودک برای مشکل طبی دیگری مثل آسم نیز تحت درمان و مراقبت است و داروهای متعددی مصرف می کند. از تعاملات و اثرات متقابل داروها آگاه باشید و در صورتی که مطمئن نیستید از پزشک در این مرود پرسش کنید.
  • از عوارض جانبی احتمالی مطلع باشید. سعی کنید تا از بروز برخی شان جلوگیری کنید مثلا افزایش وزن را با یک برنامه ریزی مناسب ورزشی تعدیل نمایید. در مورد افزایش وزن ببرنامه پیشگیری شما می بایست کاهش مصرف غذاهای پر کالری و افزایش فعالیتهای جسمانی را شامل شود. صبر ننید تا عارضه جانبی به صورت مسئله و شکلی جدی در آید.
  • فرزندتان را با استفاده از کرم یا محلول های ضد آفتاب در مقابل نور خورشید محافظت کنید تا از واکنش های حساسیت زا نسبت به مواجهه با نور جلوگیری شود.
  • مصرف این داروها می بایست به تدریج و پس از مصرف متمادی قطع شوند مگر اینکه ادامه ی آن ضروری باشد هر گونه قطع دارو یا تغییر میزان آن می بایست زیر نظر پزشک انجام شود. مطمئن شوید که دارو تمام نشده باشد یا فراموش نکرده باشید که آن را به کودکتان بدهید. هم چنین حتما مطمئن شوید کودکتان آن را قورت داده باشد.
  • این داروها بی خطر نیستند. زمانی که کودکتان آنها را مصرف می کند بالای سرش ایستاده و نظارت داشته باشید و سپس آنها را در جایی امن بگذارید.

اگر چه تاخیرات زمانی و انجام پژوهش بر روی داروهای نادر همواره مسئله ای بغرنج بوده است. FDA مقررات و پاداش های مناسبی را تعیین کره است تا انجام آزمایش های بالینی بیشتر در کودکان را تشویق کند. از این رو امیدواریم در آینده داروهای بیشتری برای درمان مشکلات کودکان در دسترس باشد

ارسال شده در 29 مهر 1395 توسط