غذاهایی که از پیشرفت بیماری آلزایمر جلوگیری می کند

alzhaymer

1- ماهی ها:

ماهی ها مخصوصا ماهی های چرب که حاوی مقدار زیادی اسیدهای چرب امگا 3 هستند می توانند در جلوگیری و بروز و پیشرفت بیماری مزاحم و خسته کننده آلزایمر نقش داشته باشند. درصد بالایی از ماهی های رودخانه اطراف شهرها آلوده به مواد سمی مخصوصا جیوه هستند که خوردن آنها توصیه نمی شود. بهترین نوع ماهی، ماهی دریا و یا مناطق آلوده نشده هستند. خوردن هفته ای دو یا سه بار ماهی می تواند از بروز بسیاری از بیماری ها مخصوصا بیماری آلزایمر جلوگیری کند.

2- تخم مرغ:

تخم مرغ به علت داشتن Choline که ترکیبی از Lecithin است و همچنین به خاطر آهن، ویتامین B مخصوصا ویتامین B12 می تواند بهترین منبع پروتئین و املاح و ویتامین های مفید برای مغز و اعصاب باشد.

3- نان کامل:

نان کامل با سبوس نیز حاوی مقدار زیادی فیبر با کیفیت بالا، ویتامین E، املاح معدنی، پروتئین، مواد نشاسته ای و ویتامین B است که نقشی مهم در بهزیستی و سلامتی مغز و اعصاب دارند.

4- محصولات سویا:

محصولات سویا نیز به خاطر داشتن Choline، فیبر و اسید فولیک می تواند در افرادی که آمادگی ابتلا به بیماری آلزایمر را دارند نقش پیشگیری کننده داشته باشد.

5- سبزی و میوه:

سبزیجات سبز تیره رنگ، آب پرتقال تازه، آووکادو، لوبیا، عدس، ذرت و سیب زمینی از دسته مواد خوراکی هستند که قادرند سلول های مغز و اعصاب را در برابر عوامل بروز بیماری آلزایمر محافظت نمایند.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 28 مهر 1395 توسط